wtorek, 29 kwietnia 2014

Królewna Lenka ma katar Aneta Krella-Moch książka dla dzieci

Miałyśmy już z Zuzanką przyjemność czytać jedną z książeczek z serii o Lence, wtedy czekała na Zębową Wróżkę, moja recenzja tutaj: http://asymaka.blogspot.com/2013/07/krolewna-lenka-czeka-na-wrozke-aneta.html. Tym razem Lenka nie zważa na deszczową aurę i wychodzi z domu, pomimo tego, że jest zimno i mokro. Następstwem wymknięcia się do ogrodu, bez pytania o pozwolenie, w tak niesprzyjającą spacerom pogodę jest niestety przeziębienie!
Królewna Lenka to dziewczynka, którą możecie spotkać nie tylko na kartach pięknie ilustrowanych i ciekawie napisanych książeczek. Jest również tutaj: www.krolewnaLenka.pl. Warto zerknąć na właśnie tę stronę internetową, ponieważ czeka tam na każde dziecko moc atrakcji!

Aneta Krella-Moch jest debiutującą w roli pisarki autorką serii opowiastek o Lence, ale też popularną ilustratorką propozycji literackich dla dzieci. Każdy mały miłośnik książeczek, jak też ten nieco starszy, będzie zachwycony zabawnymi historyjkami z życia królewny. Cóż z tego, że paskudny deszcz psuje Lence humor? Pada, i pada, i pada, a dni mijają bezpowrotnie. Nasza bohaterka jest smutna, bo mogła się dobrze bawić na świeżym powietrzu, ale w końcu wpada na rewelacyjny jej zdaniem pomysł! Zakłada kalosze, bierze do ręki parasol i idzie na spacer, bo nie ma zamiaru spuszczać nosa na kwintę. Jak można spędzić czas na podwórku pełnym mokrych kałuż? Na jaki pomysł wpadnie ta rezolutna dziewczynka? Czy znajdzie sposób, by się nie nudzić, a świetnie bawić, pomimo niesprzyjającej dobrej zabawie aury?
Moja Zuzia jest zachwycona tą książeczką. Słucha z zaciekawieniem, ogląda rysunki, pyta o to i owo, pokazuje paluszkiem, gdzie na ilustracji jest Lenka, kamień, żaba, kotek, kałuża czy parasol. Później rozmawiamy z moją najmłodszą latoroślą o tym, czy królewna dobrze postąpiła wychodząc z domu bez niczyjej zgody. I ja, i Zuzanka bardzo chętnie wracamy do tej lektury i polecamy ją wszystkim dzieciom gorąco. Lenka ma takie same kłopoty, jak każda inna dziewczynka, nasze pociechy mogą się zatem z nią utożsamiać. Bohaterka wzbudza sympatię, a historyjka i bawi, i uczy jednocześnie. Naprawdę zachęcam do sięgnięcia po serię książek o Lence.

Za możliwość poznania historyjki o Lence dziękuję wydawnictwu Skrzat, to jedna z ostatnio nawiązanych przeze mnie współprac recenzenckich, która bardzo mnie cieszy, ponieważ jestem mamą trójki dzieci kochających książki! 


1 komentarz:

  1. Przygody Lenki są fantastyczne! Dobrze, że są tego typu edukacyjne książki, w bardzo dobrej cenie :)

    OdpowiedzUsuń