czwartek, 23 kwietnia 2015

Agnieszka Stelmaszyk Tajemnica gwiezdnego jezioraAutorka szalenie popularnej serii "Kroniki Archeo", które zachwyciły również i mnie powróciła z nową powieścią. Czy znowu będzie ekscytująco, zajmująco? Czy żądne przygód i emocji dzieci znajdą tutaj coś dla siebie? Czy będą ukontentowane, zachwycone?

"Terra Incognita" zapoczątkowana "Tajemnicą gwiezdnego jeziora" to idealna propozycja literacka dla starszych dzieci i młodzieży. Agnieszka Stelmaszyk to osoba, która jeździ w miejsca, które chce opisać, musi je poznać, by przedstawić je swoim czytelnikom w sposób rzetelny i profesjonalny. Pisać dla dzieci, w dodatku tak, by naprawdę je zainteresować, wcale nie jest łatwo, a jednak tej autorce się udało. Przybywa miłośników jej twórczości, staje się coraz bardziej popularna i lubiana przez młodych ludzi.
Tym razem zabierze nas na Czarny Ląd. Do Afryki. To przecież nieznany nam, zupełnie obcy, egzotyczny kontynent. Dzikie zwierzęta, bezkresne przestrzenie, sekrety, bez których nie byłoby tak fascynująco, pasjonująco, ciekawie. Tajemnica kryje się na dnie tytułowego jeziora. W to miejsce trafimy za sprawą publikacji Stelmaszyk. Tutaj będziemy szukać przygód, odważnie podążać śladami naszych bohaterów. Zespół naukowców z całego świata, z klimatologiem Ewą będzie przemierzał Afrykę, badając zarówno okoliczności przyrody, jak i poznając egzotyczne zwierzęta. Pewnego dnia zaginą. Przepadną, jak kamień w wodę! Kto podejmie się niebezpiecznej podróży, w poszukiwaniu zaginionych? Oczywiście dzielni członkowie rodziny Ewy: Alicja, Malina, Zosia i Michał. Czy uda im się odnaleźć mamę całą i zdrową?

Całość czyta się bardzo szybko, z wypiekami na twarzy. Każdy młody człowiek z pewnością zachwyci się "Tajemnicą gwiezdnego jeziora". To naprawdę bardzo ciekawie opowiedziana i przemyślana, dopracowana w każdym szczególe powieść przygodowa. Rewelacyjnie pisze Stelmaszyk, i dla młodszych, i dla starszych dzieci. Polecam!1 komentarz: