środa, 27 stycznia 2016

Bella i Sebastian 2
Ta niewielkich rozmiarów książeczka skierowana ewidentnie do młodszego czytelnika, poruszyła mnie do głębi i wycisnęła z moich oczu łzy. Z wielką radością podsunę ją mojemu ośmioletniemu synowi, ponieważ historia ta uczy empatii, wrażliwości, pokazuje, że warto być dobrym człowiekiem. Takie wartości staram się wpajać moim dzieciom, a ta mądra lektura na pewno jeszcze bardziej przekona moje szkraby do godnej pochwały postawy.


"Bella i Sebastian 2" na podstawie scenariusza do filmu to opowieść o chłopcu i jego ukochanej czworonożnej towarzyszce. Właśnie skończyła się II wojna światowa i Sebastian z niecierpliwością oczekuje powrotu Angeliny. Nie ma ochoty chodzić do szkoły, woli otwarte przestrzenie i nie umie oprzeć się wołaniu gór.

Niestety Angelina nie wraca. Samolot, którym leciała nie dotarł na miejsce. W górach pozostał tylko jego wrak...

Odważny i zdeterminowany Sebastian nie chce uwierzyć w to, że Angelina nie żyje. Zrobi wszystko, co w jego mocy, by ją odnaleźć. Czy niebezpieczna wyprawa może okazać się wspaniałą przygodą, dzięki której chłopiec otrzyma od losu coś więcej niż kiedykolwiek pragnął?

To przepiękna, poruszająca opowieść o tym, że nie wszystko jest takie, jakim nam się wydaje, ale też o prawdziwej miłości, przyjaźni i zaufaniu. Aktualna i niebywale obrazowa.
Publikacja wzbogacona w zdjęcia z filmu na pewno będzie atrakcyjną i interesującą lekturą dla dziecka w wieku szkolnym. Czyta się ją w tempie ekspresowym, napisana jest lekkim i przystępnym językiem. Polecam zdecydowanie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz