środa, 27 stycznia 2016

Siedem pytań do pisarza. Hanna Greń.

Kolejna odsłona mojego środowego cyklu.

Tym razem chciałabym zaprezentować Wam sylwetkę autorki dwóch powieści kryminalnych z wątkiem obyczajowym.Hanna Greń jest mieszkanką Bielska-Białej, urodziła się w Wiśle, ukończyła Akademię Ekonomiczną w Katowicach. Zawodowo zajmuje się ekonomią, pisarką jest z zamiłowania. Cykl wiślański rozpoczęła debiutancką powieścią "Cień Sprzedawcy Snów". "Cynamonowe dziewczyny" to kolejna publikacja wydana w tej serii.SIEDEM PYTAŃ DO PISARZA:
1. Zabawa zaczyna się dzisiaj, 27 stycznia i potrwa do 3 lutego, do godziny 23:00. 
2. Jeżeli chcecie wziąć udział w konkursie, pod tym postem powinniście zadać nietuzinkowe pytanie autorce książki, zostawiając również adres e-mail, bym mogła się z Wami skontaktować w przypadku wygranej. 
3. Należy dodać mój blog do obserwowanych, polubić profil bloga na FB: https://www.facebook.com/pisaninkaasymaka, udostępnić ten konkursowy post. 
4. Nagrodę w postaci egzemplarza książki ufundowało wydawnictwo Replika i autorka. Organizatorem konkursu jestem ja, prowadząca blog Pisaninka. 
5. Ogłoszenie wyników nastąpi w chwili, gdy autorka wybierze SIEDEM pytań i odpowie na nie, a ja opublikuję post w formie wywiadu na blogu. 

Moje recenzje książek autorki: 
http://asymaka.blogspot.com/2016/01/cynamonowe-dziewczyny-hanna-gren.html
http://asymaka.blogspot.com/2015/12/cien-sprzedawcy-snow-hanna-gren.html

12 komentarzy:

 1. Dzień dobry:) Ekonomia i pisania, dwa różne kierunki i zamiłowania. Co zwyciężyłoby w Pani sytuacji, gdyby musiała Pani wybierać?
  Pozdrawiam
  iwona067@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam.
  1. Jakie jest Pani ulubione danie? Jeśli już przy tym jesteśmy załóżmy, że proces napisania i wydania książki to potrawa, jakie według Pani powinny być jej składniki?
  Pozdrawiam, Iza, po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam Pani Haniu,
  Pani mąż jest policjantem. Jak to jest mieć u boku kogoś takiego i pisać powieść kryminalną, w jakim stopniu pomógł Pani przy pisaniu książki, opisywaniu wątków, wątpliwości kryminalnych, śledczych?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam,

  Dlaczego właściwie tytuł "Cynamonowe dziewczyny"? Co ma wspólnego cynamon z bohaterkami?

  Pozdrawiam,
  wrobel.g89@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy świętuje Pani i nagradza ukończenie, bądź wydanie książki i w jaki sposób ?
  Pozdrawiam.
  ewa_mackowiak@autograf.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam! Jeśli mogłaby Pani powtórzyć jeden dzień swojego życia to który byłby to dzień i dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
 7. Mój e-mail agnieszka.srednicka@interia.pl
  Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakie książki lubi Pani czytać? ewaudala77@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Nietypowy tytuł do powieści kryminalnej, brzmi raczej dość słodko i miło. Czy od początku miał on tak brzmieć czy może zmieniło się to wraz z postępem pisania?
  Pozdrawiam,
  Karolina Bojda, esorrosester@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Jaka przyprawa określa Pani charakter w najtrafniejszy sposób ?☺martadaft@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Dlaczego akurat kryminały? Jest to moja ulubiona literatura, odkąd pamiętam wybierałam zawsze książki z "dreszczykiem", nawet będąc dzieckiem zamiast baśni czytałam krwawe historie. Czy w Pani przypadku też tak było? Jaka jest Pani ulubiona literatura?
  Katarzyna
  kki13@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Potraf nas otoczyć, śledzi każdy nasz krok, może zawładnąć umysłem i zaoferować kilka nieprzespanych nocy...to ona - Inspiracja ;) Tematy podobno leżą na ulicy, wystarczy po nie sięgnąć. Skąd Pani czerpie inspirację? Czyta Pani rubryki kryminalne w gazetach, wykorzystuje zasłyszane historie czy to wyłącznie działanie wyobraźni?
  Pozdrawiam serdecznie!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń