piątek, 8 stycznia 2016

Chowańce Gwiazdy przeznaczenia Adam Jay Epstein Andrew Jacobson
Ze zdjęcia uśmiechają się do czytelników autorzy książki, która jest nie tylko pięknie wydana i dobrze zredagowana, ale też ciekawie napisana. Pomysł na serię uważam za świetny i z chęcią sięgnę po kolejne jej tomy, ponieważ z pierwszą częścią bawiłam się znakomicie!

"Chowańce" to opowieść skierowana do młodego człowieka, wciągająca i wartościowa. Poznajemy w niej kota, zwyczajnego, bezpańskiego, który musi kraść, by zapełnić czymś żołądek. Nie wyróżnia się niczym niezwykłym, ale kiedy trafia pod opiekuńcze skrzydła Jacka, wreszcie zaczyna rozumieć, co ważne jest w życiu. Krótka, aczkolwiek intensywna znajomość z magicznymi postaciami zainspiruje go i zmusi do zmian w jego beznadziejnej do tej pory egzystencji. Czy Aldwyna obdarzymy sympatią i będziemy mu kibicować? Czy on i jego dwoje przyjaciół "chowańców" będzie w stanie przywrócić ład i porządek w królestwie?


Autorzy książki poznali się na parkingu w Los Angeles. Znajomość ta zaowocowała serią scenariuszy telewizyjnych i filmowych, a następnie pierwszą wspólnie napisaną powieścią. "Gwiazdy przeznaczenia" to pierwszy tom serii o chowańcach,

"(...) były chowańcami, zwierzęcymi towarzyszami czarowników, wiedźm i wszystkich tych, którzy rzucają czary. Powszechnie wiadomo było, że chowańce asystują swoim właścicielom zarówno w doniosłych, jak i codziennych czynnościach, ale o tym, że same wykazują magiczne moce, wiedzieli tylko ci, którzy bezpośrednio zetknęli się z chowańcem-wybrana grupa, do której Aldwyn teraz się zaliczał." [1]


W interesująco wykreowanym przez autorów świecie Bezkresji można przeżyć wiele fantastycznych przygód, odkryć w sobie ogromne pokłady odwagi, poznać magię zaklęć, moc trujących roślin i wielokrotnie spojrzeć w oczy śmierci. To tutaj wśród normalnych istot żyją czarodzieje i ich towarzysze, chowańce. To zwierzęta, które posiadają magiczne moce, inteligentne, stające na wysokości powierzonego im zadania, gotowe do wielkich poświęceń. Dachowiec Aldwyn zdaje się kompletnie nie pasować do pozostałej dwójki wybrańców, a jednak... bez niego nic nie było już takie, jak przedtem.

Ogromne niebezpieczeństwo zawiśnie nad królestwem. Sekrety, zagadki i widmo śmierci czyhającej za zakrętem nie powstrzymają jednak chowańców. To one wyruszą na wyprawę emocjonującą, pełną przygód, ale i kłamstw, by ratować troje młodych magów. Kto okaże się wrogiem, a kto sprzymierzeńcem?

Książka o pięknej przyjaźni, intrygująca, ciepła, magiczna, momentami wzrusza, innym razem trzyma w napięciu. Nie sposób się od niej oderwać. Z wielką radością podsunę ją mojemu ośmioletniemu synowi. Polecam!


[1] Adam Jay Epstein Andrew Jacobson "Chowańce. Gwiazdy przeznaczenia" Wydawnictwo IUVI, 2015, s. 31-32


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz