środa, 6 stycznia 2016

Geek Girl Modelka z przypadku Holly Smale
Powieść dla młodzieży, którą czyta się szybko i z prawdziwym zainteresowaniem.
Holly Smale jako piętnastoletnia dziewczyna stała się modelką, zajęciem tym parała się przez dwa lata. Podobnie jak bohaterka jej książki nie do końca nadawała się do tego zajęcia, ponieważ o wszystko się potykała, wywracała, była jak słoń w składzie porcelany. Pisanie jest chyba odpowiedniejszą dla niej profesją, ponieważ powieść napisana jest lekkim, zabawnym stylem.

Pierwsza część cyklu, który robi furorę w Wielkiej Brytanii to opowieść o początkach modelingu w życiu Harriet Manners. Nigdy nie interesowała się ona modą, to jej przyjaciółka, najlepsza i jedyna zarazem, marzyła o karierze na wybiegu. To główna bohaterka tej książki zostaje jednak dostrzeżona przez przedstawicieli międzynarodowej agencji i choć nie ma pojęcia, jak się zachować w tej trudnej sytuacji, korzysta z szansy otrzymanej od losu.

Harriet nie jest lubiana i popularna w szkole, jest wręcz wyśmiewana i poniżana. Nie wie, jak zachować się w towarzystwie, jest kujonką, a co za tym idzie, nie można uznać jej za interesującą...

"I to właśnie jest problem, kochanie. To, że bierzesz wszystko do siebie. Musisz nauczyć się nie przejmować tym, co myślą i mówią o tobie ludzie, którzy nie mają żadnego znaczenia. Wtedy nie będą mogli cię zranić. Rozumiesz?  Ważne są tylko te osoby, na których ci zależy." [1]


Czy życie piętnastolatki może ulec zmianie? Czy wreszcie ludzie zaczną widzieć w niej sympatyczną i mądrą dziewczynę, która ma coś ciekawego do powiedzenia i przekazania? Czy znajdzie się wśród osób z jej najbliższego otoczenia ktoś, kto obdarzy ją prawdziwą sympatią?

Dowcipna, dobrze napisana powieść z doskonale wykreowanymi bohaterami. Polecam![1] Holly Smale "Geek Girl" Wydawnictwo Jaguar 2015, s. 246 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz