poniedziałek, 22 lutego 2016

Polak potrafi, Polka też Jan Wróbel Ewa Wróbel Bezużyteczna.PL Marcel Szuplewski Dawid Tekiela
Właściwie nie da się tej publikacji przeczytać szybko i w całości. Należy dawkować sobie zawarte w niej informacje, przyswajać je partiami. To zbiór opowieści o Polsce, o Polakach. Mamy prawo być dumni z naszych rodaków, ponieważ wiele udało im się osiągnąć i to w skrajnie różnych dziedzinach.

Ewa i Jan Wróblowie stworzyli lekturę interesującą. Ewa jest nauczycielką, która niezmiennie od lat wspiera różne projekty teatralne i społeczne, jej mąż, Jan, to człowiek-orkiestra. Publikuje w "Dzienniku Gazeta Prawna" i "Tygodniku Powszechnym", współpracuje z Tok FM i TVN24. Jakby tego wszystkiego było mało, uczy historii w jednej z warszawskich szkół średnich. Autor między innymi "Zbrodni doskonałej". Duet ten postanowił przybliżyć nam wiedzę na temat spektakularnej kariery Polaków, ich niezwykłych osiągnięć, byśmy mogli pękać z dumy. Cieszyć się z tego, że jesteśmy Polakami, a nie stale narzekać i marudzić.

Publikacja upstrzona jest kolorowymi i zabawnymi ilustracjami, interesującymi komentarzami i podpisami. Ładne, przejrzyste i czytelne wydanie powoduje, że z chęcią sięgamy po tę niecodzienną publikację. Trafi nie tylko do odbiorcy dorosłego, myślę, że spokojnie można ją podsunąć młodzieży, ponieważ stworzona jest w sposób nowoczesny. Gdyby tak przekazywano wiedzę w każdej szkole, nikt nie miałby problemów z nauką.

Ta publikacja spodobała się mojemu mężowi i nastoletniej córce, ale i mnie przypadła do gustu. Niewątpliwy sukces Wiedzy Bezużytecznej w internecie wynika zapewne z pracy włożonej przez jej założycieli, ale też z niebanalnego podejścia do tematów. Autorzy potrafią zainteresować odbiorcę, zdobyć uwagę, a to wcale nie jest łatwe w dzisiejszych czasach, gdy wszystko dzieje się zbyt szybko. W każdym razie, informacja nie musi być podawana nam w sposób nudny, Wiedza Bezużyteczna postawiła na to, by szokować i zadziwiać. Myślę, że to był dobry kierunek, by skupić uwagę, zainteresować czytelnika, przyciągnąć go do siebie i nie pozwolić zbyt łatwo odejść. To nie tylko zdobywanie wiedzy, ale też doskonała zabawa. Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz