czwartek, 11 lutego 2016

Siedem pytań do pisarza Joanna KruszewskaTym razem autorka "Szczęścia spod igły", "Awarii uczuć", "Na trzy sposoby", "Małe wojny" i "Miłość raz jeszcze" odpowie na zadane przez Was pytania. Joanna Kruszewska pochodzi z Białegostoku. To tam mieszkała jako dziecko i nastolatka, uczęszczała do szkoły podstawowej i średniej. Studiowała w Warszawie na Wydziale Pedagogicznym, ale po ukończeniu studiów wróciła w rodzinne strony.
Zadebiutowała w 2009 roku tytułem "Aby do mety". SIEDEM PYTAŃ DO PISARZA:
1. Zabawa zaczyna się dzisiaj, 11 lutego i potrwa do 18 lutego, do godziny 23:00. 
2. Jeżeli chcecie wziąć udział w konkursie, pod tym postem powinniście zadać nietuzinkowe pytanie autorce książki, zostawiając również adres e-mail, bym mogła się z Wami skontaktować w przypadku wygranej. 
3. Należy dodać mój blog do obserwowanych, polubić profil bloga na FB: https://www.facebook.com/pisaninkaasymaka, udostępnić ten konkursowy post. 
4. Nagrodę w postaci egzemplarza książki "Małe wojny" ufundowało wydawnictwo Replika i autorka. Organizatorem konkursu jestem ja, prowadząca blog Pisaninka. 
5. Ogłoszenie wyników nastąpi w chwili, gdy autorka wybierze SIEDEM pytań i odpowie na nie, a ja opublikuję post w formie wywiadu na blogu. 

Recenzje książek autorki na moim blogu:
http://asymaka.blogspot.com/2014/09/joanna-kruszewska-miosc-raz-jeszcze.html
http://asymaka.blogspot.com/2016/01/mae-wojny-joanna-kruszewska.html

12 komentarzy:

 1. W "Małych wojnach" porusza Pani szereg codziennych tematów, z jakimi w świecie rzeczywistym mamy do czynienia. Zastanawia mnie, czy książka przypadnie do gustu także młodzieży, zwłaszcza tej z okresu nastoletniego buntu? Czy oni również mogą z fabuły "Małych wojen" coś dla siebie wynieść?
  Pozdrawiam :)

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Najpierw marzyła Pani „Aby do mety” dotrzeć, później zdarzyła się jakaś „Awaria uczuć”, którą rozpatrywała Pani „Na trzy sposoby” (ciekawe jakie? – chyba musze przeczytać), by wreszcie posmakować „Szczęścia spod igły” i przeżyć „Miłość raz jeszcze”. Dziś toczy Pani „Małe wojny”. Taka huśtawka emocjonalna… Czy, dzięki takiemu literackiemu „poszukiwaniu”, znalazła Pani może jakąś receptę na szczęście i mogłaby podszepnąć?
  Pozdrawiam
  Iwona067@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam.
  1. Co było Pani inspiracją do napisania książki o tej właśnie tematyce? Własne doświadczenia a może zasłyszane historie?
  Pozdrawiam, Iza.
  po.zachodzie.slonca@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja chciałam zadać takie pytanie:
  Czy jeśli mogłaby Pani przeżyć jeszcze raz jeden dzień swojego życia to jaki byłby to dzień i dlaczego? A może lepiej nie wracać do przeszłości?
  Pozdrawiam Agnieszka
  Mój e-mail agnieszka.srednicka@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy podziela Pani moje twierdzenie, że codzienne małe wojny, pomimo tego, że czasami niszczą, to jednak tak naprawdę nadają smak życiu?
  Nierzadko też sprawiają, że stajemy się lepsi.
  Pozdrawiam

  sylwiam720@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Pani Joanno jakie to uczucie zobaczyć swoją książke na połce w księgarni lub u kogoś w domu? ewaudala77@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy "Małe wojny" doczekają się kontynuacji w postaci kolejnej książki w postaci " Dużej wojny" ?Czy są takie plany, pomysły...?
  1beniabadera@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy cieszy Panią powrót w rodzinne strony po studiach w stolicy? Czy nie czuła Pani pokusy, aby pozostać w Warszawie - czy nie żyło się tam ciekawiej, nie było lepszych perspektyw niż w Białymstoku? Interesuje mnie odpowiedź na to pytanie, ponieważ sama kilka lat temu uciekłam z miasta na wieś i chociaż wymaga to wysiłku i poświęceń, uważam, że była to najlepsza decyzja w moim życiu :)
  Pozdrawiam
  melisa2004@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. P.S. Na FB lubię blog jako Małgorzata Bula, post udostępniłam: https://plus.google.com/112707786100925035622/posts/ZNDfDr4G4Kz

   Usuń
 9. 1. nie czytałam jeszcze Pani książek ;) czym by mnie Pani zachęciła do przeczytania ?
  2. którą z książke choć wiem ,że to trudne dla autora najbardziej Pani ceni ?
  3. od której z książek powinnam zacząć poznawać Pani twórczość ?
  avrea73@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Czym jest dla Pani szczęście? Korzystam z konta żony ;) Marek Udała marekudala@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Pisanie jest nie tylko pracą, ale i pasją. Nagle okazuje się, że w głowie ma Pani jedynie pustkę, a kolejne dni nie przynoszą poprawy...zero weny! Kursor miga nerwowo, wydawca dzwoni z przypomnieniem o terminach, a tu ani literki gotowego tekstu. Jedynym sposobem na odnalezienie inspiracji jest wynajęcie owianego tajemniczą sławą "Pokoju dla artystów". Wie Pani, że nie czyha tam śmierć, ale ludzie wychodzą z pokoju zupełnie odmienieni. Czy podjęłaby Pani ryzyko i sprawdziła działanie pokoju? Jak wiele znaczy dla Pani pisanie?
  Pozdrawiam :)
  obliczarozy@wp.pl
  Na fb udostępniłam informację o konkursie jako Katarzyna Różalska

  OdpowiedzUsuń