wtorek, 12 lutego 2013

59 bajek o zwierzętach Ewa Mirkowska

Książka dostępna jest w tym miejscu KLIK>   z 15 % - towym rabatem! Taką promocję na ferie wymyśliło wydawnictwo Siedmioróg.

Ewa Mirkowska kocha literaturę, ukończyła więc właśnie literaturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pisze książki dla dzieci, m. in. o kocie Garfieldzie. Jej bohaterowie obdarzeni są dużym poczuciem humoru, wędrują po nieznanych miejscach, mogą na sobie polegać, przyjaźnią się ze sobą.

"59 bajek o zwierzętach" to ciekawe, niebanalne opowieści, w których dziecko odnajdzie swoje własne, małe problemy i radości. Mamy tutaj o stworzonka egzotyczne, niespotykane na naszych podwórkach, ale i takie znane naszym milusińskim, jak żabka, owieczka, baranek, króliczek. Te wszystkie zwierzęta mogą nasze dzieci wiele nauczyć, pomóc zrozumieć otaczający je świat, relacje  w nim panujące, możemy znaleźć tu morał, wyciągać wnioski z każdej historyjki.
Ilustracje w książeczce są naprawdę piękne, a opowieści jest na tyle dużo, że na pewno wystarczy nam ich na długie wieczory, na wspólne czytanie przed snem, dziecko się powoli wyciszy lub będzie nas słuchać z zapartym tchem, z wypiekami na twarzy, wszystko zależy od naszego potomka...
Moje dzieci uwielbiają, gdy czytam im o zwierzętach, dlatego ten tytuł tak bardzo mi się spodobał, lubią bohaterów i smutnych, i wesołych, i naiwnych, i rozgarniętych, i walecznych, i tchórzliwych. Moim Miśkom szczególnie do gustu przypadła historyjka o pawiu Dumku i jeżu Pikpiku, który był strasznym marudą i obrażał się zupełnie bez powodu. Dopiero kiedy wystraszył się ciemnego lasu i samotności zrozumiał, że nie warto być niemiłym dla innych, bo wtedy można stracić przyjaciół. Z kolei do mnie przemówił tytuł "Bębnisz jak na pożar", ponieważ opowiada on o króliczku, który uczy się grać na wielkim bębnie, niestety jest to bardzo głośny instrument i przeszkadza innym mieszkańcom lasu, zabronili mu ćwiczyć. Dopiero wtedy, gdy króliczek uratował ich swym bębnieniem przed pożarem docenili go i pozwolili mu ćwiczyć, rozwijać swój talent i swoja pasję.
To mądre, pouczające, interesujące bajki, polecam jak najbardziej.
Za swój egzemplarz dziękuję Wydawnictwu  SIEDMIORÓG.

2 komentarze:

  1. Lubię takie książeczki. Mam młodsze rodzeństwo, które na pewno będzie z zapartym tchem słuchać opowieści :)

    OdpowiedzUsuń