poniedziałek, 18 lutego 2013

Gosia Brzezińska Irlandzki koktajl


 Świetna książka i jeszcze ta optymistyczna okładka!
Wystarczyło, bym zaczęła czytać i od razu polubiłam tę historię, ponieważ bardzo chciałabym pojechać kiedyś do Irlandii, poznać ten kraj, klimat, obyczaje tam panujące. W związku z tym ten tytuł od razu mnie zaciekawił i przypadł mi do gustu.
Autorka jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pisywała artykuły, zajmowała się promocją i public relations oraz finansami. Wielokrotnie rozpoczynała życie "od nowa" i wiele razy się przeprowadzała. Cztery lata spędziła w Dublinie, gdzie pracowała w banku. Dzięki pobytowi za granicą napisała książkę "Irlandzki koktajl". Obecnie mieszka w Warszawie i pisze kolejną powieść.
Poznajemy Kasię, dziewczynę młodą, ambitną, mądrą, ale niestety niedocenianą w pracy, a w rezultacie po prostu wyrzuconą na bruk! Postanawia wyjechać, choć w Polsce zostaje jej rodzina i ukochany Kuba. W Irlandii początkowo pracuje jako kelnerka, ale po pewnym czasie udaje jej się znaleźć lepszą pracę, w końcu jest po studiach i ma dwuletnie doświadczenie w swoim zawodzie! Dziwnie jednak się to wszystko układa i nic nie jest już takie jak dawniej.
Czy to tutaj jest jej miejsce na ziemi, jej dom? Tu ma przyjaciół, pracę, ale czy jest szczęśliwa? By poznać odpowiedzi na te pytania musicie sami sięgnąć po ten tytuł! Nie zawiedziecie się, tego jestem pewna, ponieważ to książka pełna humoru, świetnych dialogów, interesujących sytuacji, niezapomnianych przygód, ciepła przyjaźni, "nieprzewidywalna jak pogoda na Zielonej Wyspie"! Cytat pochodzi z okładki.

I na koniec ciekawy fragment z książki:
" - George - zaczęłam słodziutkim głosem - nie uważasz, że człowiek nie ma wpływu na pewne rzeczy, na przykład na to, gdzie się urodzi, jakich ma rodziców, jaki kolor skóry(...)Gdybym mogła jednak wybierać, nie zmieniłabym u siebie niczego. A ty?"
Za mój egzemplarz dziękuję bardzo Wydawnictwu Bliskie. 

2 komentarze: