sobota, 16 lutego 2013

ABC mądrego rodzica. Droga do sukcesu Jolanta Gajda


"DZIECI TO NASZ PRAWDZIWY SKARB"

I ja tak uważam, choć wiem, jaki ten skarb bywa czasem ciężki i trudny do udźwignięcia! Jako rodzic próbuje dziecko nauczyć wszystkiego, co dobre, piękne, wartościowe, staram się "przekazać całą swoją mądrość życiową, nabytą przez lata różnorodnych doświadczeń i przemyśleń". Każda mama chce przecież jak najlepiej dla swojej pociechy, chce, by jej dziecko było szczęśliwe, beztroskie, radosne, zostało w życiu "kimś", odniosło sukces. Niestety wychowywanie małego człowieka nie jest wcale takie proste i łatwe, jakby się mogło wydawać osobom potomstwa nie mającym. Z tego też powodu warto wesprzeć swoje własne doświadczenia książką taką, jak ta. Tutaj znajdziemy bowiem metody, dzięki którym uda nam się jak najlepiej wychować dziecko na człowieka spełnionego i szczęśliwego. 
Autorka tłumaczy nam, próbuje przekonać, że wszystkie maluchy są mądre i inteligentne. Uczą się nadzwyczaj szybko, mają ogromny potencjał intelektualny. Trzeba utwierdzać dziecko w przekonaniu, że jest dużo warte, powinno nie mieć kompleksów, wierzyć w siebie i w swoje możliwości. Nasz potomek powinien mieć pewność, że jest bardzo mocno i bezwarunkowo kochany, wtedy ma poczucie bezpieczeństwa, znajduje w nas oparcie i nie wątpi w nasze uczucia, wierzy w siebie! Nie należy mówić: "Nie kocham Cię", nawet jeżeli dziecko jest niegrzeczne, czy tylko dlatego, że jesteśmy zmęczeni, sfrustrowani, smutni. Nigdy nie wolno tak zwracać się do dziecka! 
Ważne jest również jak najczęstsze przytulanie, głaskanie, ponieważ nasz szkrab potrzebuje naszej bliskości, naszego ciepła, dotyku, miłości. 
Książka mówi o tym, jak budować pewność siebie naszych potomków, pomaga nam być jak najlepszymi rodzicami. Uczy nas, jak wspierać dziecko, by potrafiło poradzić sobie ze swoimi emocjami. Polecam ją każdemu rodzicowi, a sama jestem bardzo zadowolona z tego, że sięgnęłam po ten tytuł i jeszcze niejednokrotnie wrócę do niego, bo rola rodzica to trudna i odpowiedzialna praca. Autorka sama jest matką, uważa, że każde dziecko jest wyjątkowe. 
Polecam Wam ten poradnik, a za jego egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Helion.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza