wtorek, 12 lutego 2013

ZWIERZĘTA Z KRESKÓWEK. SZKOŁA RYSOWANIA Hart Christopher


Są to przystępnie opisane, ba!, narysowane krok po kroku 'kreskówkowe' zwierzątka. Wszystko staje się banalnie proste dzięki tym szkicom, rysunkom, poznajemy między innymi sposoby na ukazanie za pomocą paru kresek charakteru naszych postaci.
Pierwsze wskazówki dotyczą tego, by rysować nie małe zwierzątka, tylko wielkie, by nie żałować kartki, miejsca. Wtedy mamy swobodę, wolność, możemy rysować bez ograniczeń.
Papier może być dowolny, serwetka w restauracji, bo akurat przy obiedzie nabraliśmy ochoty do szkicowania, ważne jest tez światło, bo bez niego nie dopracujemy szczegółów, które sa tu niebywale istotne.
Rysowanie zaczynamy od środka kartki, tak radzi nam autor.
Należy dużo próbować, ćwiczyć, bo nie od razu wszystko nam wyjdzie, nie po pierwszych rysunku, ale nie zniechęcajmy się, bo to normalne, najważniejsze to pracować nad sobą, szkicować, rysować jak najwięcej i najczęściej.
Coś co mnie zdziwiło to linie pomocnicze, są one nam bardzo potrzebne, bez nich nie osadzimy dobrze oczu i nosa, nie miałam o tym zielonego pojęcia. Później je zetrzemy gumką i po sprawie, nic nie będzie widać!
Z tą książką wszystko staje się dużo mniej skomplikowane, ale najważniejsze jest to, by w ogóle spróbować, zacząć, by się odważyć!
Moja Groszek chętnie korzysta z tej książki tworząc swoje rysunki. Polecam, może i Wasze dziecko  ma talent, może warto je zachęcić do malowania, rysowania, szkicowania? Warto wierzyć w nie, wesprzeć i uczyć tego, że trzeba być z siebie czasami zadowolonym, nawet, jeżeli nie wszystko nam się udaje, niezbyt surowym i pełnym kreatywnych pomysłów, dzięki temu możemy się rozwijać!
Za ten tytuł dziękuję bardzo Wydawnictwu ARKADY, polecam!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza