wtorek, 19 lutego 2013

Z dala od domu Jennifer Weiner


Jennifer Weiner ukończyła literaturę na Uniwersytecie Princeton, uwielbia zachody słońca, sushi i długie spacery po plaży. Jest autorką bestsellerowych powieści, mieszka w Filadelfii z mężem i dwiema córkami.
Bohaterka tej książki to Sylvie, kobieta mająca doskonałego męża, wspaniałą rodzinę, udane małżeństwo, jest szczęśliwa realizując się jako osoba "utrzymująca wagę" i pomagająca we wszystkim mężowi. Od razu pomyślałam, że coś tu jest nie tak! Jak to możliwe, by nie miała większych ambicji? I na pewno mąż ją zdradza!
Faktycznie, jest i romans, jest i pozorne tylko zadowolenie ze swojego życia, idealna sielanka rodzinna to także fikcja, jak więc to wszystko poukładać, kiedy życie sypie się jak domek z kart?
Autorki nie znałam, nigdy nie czytałam żadnej jej powieści, czego bardzo żałuję,  ponieważ podoba mi się jej styl, lekkość, z jaką stawia czoło tematom trudnym, skomplikowanym, potrafi świetnie dobierać słowa, jej postaci są wyraziste, prawdziwe, a ich losy poruszają do głębi, wzruszają. Nie brakuje w tym wszystkim również poczucia humoru, różnych odcieni miłości, przyjaźni, jest tu dokładnie to, co potrzebne dobrze skonstruowanej powieści, nie możemy się tu nudzić, dzieje się mnóstwo ciekawych, zaskakujących rzeczy, wartych uwagi. To książka o tym, co jest w życiu ważne, a co mniej istotne.

Polecam z całego serca i  dziękuję bardzo wydawnictwu Sonia Draga.To NOWOŚĆ!!!

2 komentarze:

  1. No tak, nie ma idealnego związku bez zdrady..

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tu wszystko było zbyt doskonałe... a związek albo jest dobry, albo jest zdrada... ideałów nie ma i nigdy nie będzie!

      Usuń