środa, 20 lutego 2013

Bajki na dobranoc


Książeczka spodobała się moim dzieciom wyjątkowo! Nie była ani za długa, ani za krótka, dla nich w sam raz. Mamy tu trzy opowiadania, które postanowiłam tak, jak sugeruje tytuł, przeczytać moim szkrabom przed snem. Skutek tego był taki, że Miś zasnął dopiero wtedy, gdy skończyliśmy czytać trzecią opowieść, ponieważ był zbyt ciekawy i zainteresowany, by iść spać.
Bardzo mi się spodobało to, że książkę można podpisać imieniem dziecka, że należy właśnie do niego! Uważam, że to świetny pomysł!
Mamy tutaj trzy historyjki, pierwsza to "Naiwne kaczątko", nie znaliśmy jej wcześniej. Jest o małym puszystym zwierzątku, na którego głowę spadł duży orzech. Niestety żółty maluch pomyślał, że niebo spada mu na głowę! Opowieść bardzo zabawna, śmieszna, wesoła. Moje dzieci bardzo zaciekawiła!
Druga z nich to doskonale nam znana bajeczka o Jasiu i Małgosi.
Kolejna, ostatnia nosi tytuł "Mysz z miasta i mysz ze wsi", tej także nie znaliśmy wcześniej, jednak niebywale do nas przemówiła.
Każda z trzech zaprezentowanych w tej książeczce opowieści jest bardzo interesująca, uczy nas czegoś, ma morał, dziecko może się zastanowić, przemyśleć, samo wyciągnąć wnioski, dodatkowym atutem są piękne, kolorowe, barwne ilustracje, które zachęcają dziecko do samodzielnego przeglądania tej propozycji. Ze swojej strony bardzo dziękuję wydawnictwu MD. Polecam szczerze i z całego serca! Warto umilić naszemu maluchowi czas taką lekturą!
Nam najbardziej podobała się ta opowieść, o dwóch myszkach, my kochamy nasze miasteczko i nigdy nie chcielibyśmy mieszkać w większym! Tu jest nasze miejsce, nasz dom, utożsamiamy się zatem z myszką ze wsi!

4 komentarze:

 1. Świetna książeczka, nie znałam, ale muszę się za nią rozejzreć ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię czasem poczytać takie książeczki, o czym pewnie już wiesz, i chętnie się za nią rozejrzę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, wiem, ja sama bardzo lubię takie historyjki, najbardziej o zwierzątkach, jak moja Groszek

   Usuń