środa, 18 września 2013

Kubuś.

 Ta notka napisana została w marcu, ale chciałabym przypomnieć Wam o tym małym człowieczku, bezbronnym i nadal walczącym o życie i zdrowie. Gdybyście chcieli wpłacić jakąkolwiek, nawet symboliczną kwotę, dla Kubusia, byłoby wspaniale. Ta notka tak na szybko, ale postaram się jutro napisać coś więcej :)


To jest maleńki Kubuś, urodzony w 24 tygodniu.

        Przeszedł w swoim króciutkim życiu zbyt wiele. Jeszcze w brzuszku mamy doszło do niedotlenienia, a gdy się urodził maleńkie serduszko stanęło…Po dziesięciominutowej reanimacji maluszka udało się uratować. Otrzymał zaledwie 1 punkt w dziesięciopunktowej skali Apgar. Nie oddycha samodzielnie i ma mnóstwo dolegliwości, ale czuje się już dużo lepiej.   


        Już niebawem odbędzie się Koncert GRAMY DLA JAKUBA NARELA CAŁYM SERCEM, którego pomysłodawcą jest Burmistrz MiG Tuczno Krzysztof Hara oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Tucznie Piotr Sikora. Koncert odbędzie się 7 kwietnia 2013 roku o godzinie 16:00 w hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół im. Wedlów – Tuczyńskich w Tucznie. Wszystkich chętnych do pomocy i uczestniczenia w akcji charytatywnej na rzecz maleńkiego Kubusia zapraszamy do wzięcia udziału w tej imprezie. Wystąpi zespół trzcianecki „39,5”. W programie będzie również pokaz tańca, gry i konkursy dla dzieci, występ młodych talentów śpiewających przy GOK w Tucznie, licytacje, jak również koncerty zespołów muzycznych. Będzie się działo, warto przyjść, ponieważ cel jest naprawdę szczytny!!!
 
          Aby przekazać na Kubusia 1% podatku należy wpisać w rubryce Cel szczegółowy JAKUB NAREL N/15, natomiast numer KRS to 0000308316.
  
          Wpłaty indywidualne na konto fundacji „Złotowianka” należy kierować na adres:
FUNDACJA „ZŁOTOWIANKA”
Ul. Widokowa 1, 77-400 Złotów
Numer konta Fundacji: SBL Zakrzewo
25 8944 0003 0002 7430 2000 0010
Dopisek w tytule przelewu: na rzecz NAREL JAKUB N/15.
NIP: 767-165-65-24, REGON: 300875953, KRS: 0000308316
Bardzo, bardzo dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli.

We wtorkowym numerze "Faktów wałeckich" artykuł niezwykły, dotyczący bardzo ważnego tematu: ŻYCIA maleńkiego, urodzonego w 24 tygodniu KUBUSIA NARELA. Wszystkim, którzy chcą pomagać i mają dobre serce, dziękuję w imieniu rodziców maluszka. Szczególne podziękowania kieruje do Wydawnictw, które zaoferowały swoje książki do licytacji i autorów, którzy również nie odmówili pomocy. KONCERT DLA KUBUSIA 7 KWIETNIA W TUCZNIE, zapraszam serdecznie!!!
Wydawnictwa, które deklarują pomoc to:
Wydawnictwo Literackie, Zysk, Święty Wojciech, Novae Res, PWN,  Nowy Świat, Egmont, Bis, Publicat, SOL i Prószyński. Pisarki Magdalena Witkiewicz, Agnieszka Stelmaszyk i Agnieszka Lingas-Łoniewska.
Bardzo dziękujemy!!!


2 komentarze: