środa, 2 stycznia 2013

"Miłość - przed użyciem wstrząsnąć." Anna Czeplińska


Wcześniej nie miałam do czynienia z twórczością tej autorki. Nie mogę też znaleźć niczego konkretnego na temat Anny Czeplińskiej w internecie. Wygląda na to, że jest to jej debiut w roli pisarki, na okładce książki także nie ma o niej żadnych informacji...
Mam jednak wielką nadzieję, że na tym jednym tytule się nie skończy, ponieważ książka zaskoczyła mnie wielce i z chęcią przeczytałabym kolejną tej samej autorki.
W tej powieści poznajemy Olę, która pracuje jako dziennikarka. Niestety nie robi ona wielkiej, oszałamiającej kariery i nie pisze artykułów dotyczących ważnych, istotnych spraw. Pracuje w piśmie kobiecym i zajmuje się tematami typu "Pokonaj cellulit w trzy tygodnie!", więc sami możecie sobie wyobrazić, jak bardzo jest usatysfakcjonowana i zadowolona z tej pracy i jak wiele pasji, miłości, zapału może z siebie wykrzesać, skoro nie jest ani głupią, ani pustą kobietą, która da się zadowolić byle czym.
Poznajemy też mężczyznę, Kubę, który prowadzi swój własny klub o nazwie "City Fitness Club". Interes nie idzie mu tak dobrze, jakby chciał, za to okazuje się, że jego matka ma adres nieznanego mu dotąd ojca i może on się z nim spotkać i porozmawiać. Dzięki tej znajomości w życiu Kuby zaczyna się dziać mnóstwo nieoczekiwanych i ciekawych przygód. Zagłębiamy się wraz z nim w historię jego przodków, które łączą się także z osobą Oli, mamy tu mnóstwo tajemnic, sekretów, zagadek. Odkrywana prawda nie zawsze okazuje się wygodna i chlubna, to nie martwi jednakże żadnego z bohaterów.  Sięgamy w czasy odległe, teraźniejszość przeplata nam się tutaj z okresem sprzed 150-tu lat, ale napisana jest tak, że doskonale możemy się wczuć w sytuacje, w role osób, o których tam jest mowa.
Lektura ciekawa, można się z nią doskonale bawić, śmiać i czasem też popłakać nad losem postaci uwikłanych w tę opowieść.
Polecam, a za książkę dziękuję bardzo Wydawnictwu ZYSK i SPÓŁKA.Właśnie zaczynam swoją przygodę z blogiem na blogspot, na interii posiadam blog od października 2008 r., jednak nie mam tam takich możliwości, jakie tu się przede mną otwierają, pozdrawiam wszystkich, liczę na wyrozumiałość, bo ja tutaj dopiero raczkuję!

4 komentarze:

 1. Hej, przyjmij ode mnie nominację do Liebster Blog Award.(tak na dobry początek blogowania na blogspocie;))
  Pytania znajdziesz na moim blogu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiem, co to za zabawa i nie za bardzo przepadam za tego typu łańcuszkami, ale spróbuję się wywiązać i dziękuję

   Usuń
 2. witamy na blogspocie :) mam nadzieję, że szybko się w tym wszystkim odnajdziesz i blogowanie Tutaj będzie dla Ciebie przyjemnością :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo ci dziękuję za miłe powitanie, pozdrawiam serdecznie

   Usuń