niedziela, 19 stycznia 2014

Pamięć 1. Skuteczny rozwój umiejętności pamięciowych.
Jest to zestaw ćwiczeń umysłowych dla osób w każdym wieku, zarówno dla starszych dzieci, jak też dorosłych. Możemy w ten sposób poprawić naszą koordynację, ćwiczymy pamięć, dzięki czemu bez trudu uda nam się przyswoić wiele potrzebnych nam w codziennym życiu informacji. Szybciej zapamiętamy numery telefonów, ale i hasła do różnych naszych kont bankowych, kart płatniczych, piny do komórek. Myślę, że gra może być też ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu, to nauka poprzez zabawę. Mamy tu 10 stopni trudności, nie musimy od razu rzucać się na głęboką wodę, dobieramy program do własnych potrzeb. 
Sama często zapominam o wielu rzeczach, dlatego pomyślałam, że może to być interesująca propozycja dla osoby takiej, jak ja. Znajdziemy tu tryb nauki, który oceni nasze postępy, pokaże nam, czy czegokolwiek nauczyliśmy się, jakąkolwiek wiedzę przyswoiliśmy. 
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest to, że wyniki zapisywane są bez ograniczeń, spokojnie mogą zagrać w to i sprawdzić swoje umiejętności wszyscy członkowie naszej rodziny. Wydaje mi się, że taki program może być pomocny nie tylko w warunkach domowych, że nauczyciele, pedagodzy, każdy, kto pracuje i ma kontakt z dziećmi skorzystać powinien z owej propozycji Akademii Umysłu. 

Możemy bawić się kolorem tła, czcionką, wybieramy to, co nam się podoba. Tutaj: http://www.akademia-umyslu.pl/pamiec znajdziecie garść podstawowych informacji na temat tego programu. Dostępny jest jeszcze drugi program:

Pamięć 1 zawiera między innymi grę w zapamiętywanie jak największej liczby kolorów, są proste zadania matematyczne, ciągi liter, które należy powtórzyć bez błędu, jest zadanie, w którym trzeba zapamiętać daty i poszczególne spotkania, jakie danego dnia mamy zaplanowane, na przykład wizyta u fryzjera, czy przeprowadzka. Nie będzie to wcale takie proste, ponieważ oprócz dnia i miesiąca, zmienia się także rok w tym przypadku.
Muszę przyznać, że początkowo nie były to łatwe ćwiczenia, ale uważam, że warto ćwiczyć szare komórki. Przed przystąpieniem do danej gry, jednej z piętnastu, czytamy opis, wprowadzenie w zasady. Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz