czwartek, 30 stycznia 2014

Teodor rusza z pomocą ANIMAL MAGIC Holly WebbNowa seria Animal Magic Holly Webb to zbiór opowieści o jedenastoletniej Lotce. Mieszka już od trzech miesięcy w domu Polmanów, u wujka mającego niezwykły sklep zoologiczny. Tuż obok niej jest jamniczka Sonia, magiczne stworzenie, które stało się jej bardzo bliskie. W życiu dziewczynki w ostatnim czasie wiele się zmieniło, ponieważ po ośmiu latach powrócił jej tata, który uwięziony był przez Pandorę i którego nasza mała bohaterka uwolniła, przywracając mu pamięć. To dla niej naprawdę trudna sytuacja, szczególnie, że okazuje się, iż mama Lotki ma przyjechać. Czy Lotce uda się wytłumaczyć mamie, dlaczego ojca nie było tyle czasu, czy mama zrozumie, że magia otacza całą ich rodzinę? Czy da temu wiarę? Jakby tego było mało, pojawiają się jeszcze kłopoty w szkole z zawistną rówieśnicą Sarą i powracający sen z jednorożcem w roli głównej. Jak zakończy się ta historia?

Holly Webb potrafi ciepło i ciekawie przestawić historie, które ma do opowiedzenia. Dziecko zaczyna się naprawdę wciągać w lekturę, czyta z wypiekami na twarzy i wielkim zainteresowaniem. Przystępny język, niesamowite przygody, spora dawka magii i fantazji, a do tego jak najbardziej aktualne problemy dziewczynek w wieku Lotki są dużymi atutami tej serii. Autorka porusza tu i tematy trudne, jak zmiana miejsca zamieszkania, tęsknota za matką, poczucie wyobcowania, samotności, niezrozumienia. Na szczęście w życiu dziewczynki pojawiają się takie osoby, jak wujek, kuzyn, Olga jako najbliższa przyjaciółka, jamniczka Sonia, która potrafi mówić i z którą Lotka może się porozumiewać nawet na odległość.
Seria nie tylko dla zwolenników książeczek napisanych przez Holly Webb, dla miłośników zwierząt, ale też dla czytelników, którzy cenią sobie sporą dawkę magii w całkiem zwyczajnym życiu. Polecam.


2 komentarze:

  1. Przy zbliżających się urodzinach siostry, dzięki tobie znalazłam prezent ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie mój typ, ale kocham koniki <3 Okładka cudna! Kupiłabym ją właśnie ze względu na nią <3
    ;)

    OdpowiedzUsuń