poniedziałek, 6 stycznia 2014

Zagubione zwierzątka Holly WebbMoja Gosia, gdy była mniejsza uwielbiała wszystkie książeczki o zwierzątkach. Na dzień dzisiejszy woli bardziej "dorosłe lektury", ale sentyment do tego typu literatury pozostał. Czytałyśmy wspólnie wiele tytułów napisanych przez Holly Webb, autorkę bestsellerowych powiastek dla dzieci. Jej historyjki chwytają za serce, są ciekawie napisane, idealnym dla młodego czytelnika językiem.
Seria Magic Molly to kilka propozycji dla dzieci kochających zwierzęta. Molly też przepada za nimi. Próbuje pomagać im w każdej sytuacji. Marzy o tym, by mogła jako dorosła osoba pracować w zawodzie, jaki wykonuje jej tata. Chce po prostu zostać lekarzem weterynarii, a ponieważ potrafi rozmawiać z wszelkiego typu stworzeniami będzie jej na pewno łatwiej porozumieć się ze zwierzątkami. Szybciej dowie się, co im dolega, boli, jaki mają problem. W tej książeczce znajdziemy trzy opowieści o przygodach Molly w jednym tomiku. Wydanie jest szczególnie piękne, okładka solidna, kolorowa. Pierwsza historia dotyczy kotka, druga szczeniaczka, a trzecia, ostatnia, króliczka. Wszystkie opisane tu historyjki są interesujące, wzruszające, urocze. Pokazują, że warto kochać zwierzęta, mieć dobre serce i uczą empatii. Dają do zrozumienia, że czworonogi także czują, że biorąc jakiekolwiek stworzenie do domu stajemy się za nie odpowiedzialni  i nie mamy prawa go porzucić, ranić, krzywdzić.
Rodzice Molly nie chcą spełnić jej marzenia o własnym zwierzątku, ponieważ obawiają się, że dziewczynka jest jeszcze za mała na swojego pupila, że nie podoła obowiązkom.
Kotek, o którym jest pierwsza opowieść gubi się i prosi siedmioletnią Molly o pomoc. Okazuje się jednak, że jego właścicielką jest czarownica. Czy dziewczynka da radę pokonać strach i wyruszy wraz z nim w poszukiwaniu jego domu?
Szczeniaczek z kolei to Gwiazdka, niebywale smutna psinka, której pomóc może tylko nasza bohaterka. Nikt inny nie ma przecież magicznych zdolności, takiej mocy, by rozmawiać ze zwierzętami. Co trapi to czworonożne, sympatyczne stworzenie? Czy Molly znajdzie sposób na to, by i jej pomóc?
Ostatnia opowieść, o króliczku należącym do popularnego magika jest równie niezwykła jak dwie poprzednie. Śnieżek, bo tak ma na imię magiczny królik cierpi na nawracającą czkawkę, znika też zupełnie niespodziewanie, niezgodnie z planem. Czy te dwie dziwne przypadłości łączą się? I co oznaczają? Czy nasza dzielna Molly podoła i temu zadaniu?
Książeczka, jak każda napisana przez Holly Webb jest mądrą i ciepłą powieścią, idealną dla młodszego czytelnika. Rodzice z  chęcią będą czytać ją swoim pociechom przed snem. Nie ma tu skomplikowanego słownictwa, trudnych, niezrozumiałych wyrazów. Dzieci naprawdę zachwycone będą przygodami Molly, jestem tego pewna. Polecam jak najbardziej.

3 komentarze:

  1. Będę musiałą powoli zacząć zapoznawać się z literaturą dziecięcą, gdyż niedługo pewnie zaczniemy się z mężem starać o maleństwo :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wpadam i życzę wszystkiego co najlepsze w tym Nowym roku:D:D:D:D :*:*:*:*

    OdpowiedzUsuń