czwartek, 4 grudnia 2014

Moje podróże
Bardzo ciekawa propozycja dla mniejszego czytelnika, a nawet dla dziecka, które jeszcze czytać nie potrafi. Do przygody zaprasza za pomocą rymowanki Liliana Fabisińska. Prosi tylko o spakowanie bagaży, kupienie biletu, a drogę wskaże nam już ona sama!
Wyruszamy z Warszawy na wycieczkę po całej Europie. W drodze będziemy mieli do rozwiązania kilka zagadek, przyswoimy informacje o poszczególnych krajach europejskich. Szykujemy w trasę naszą kolorową lokomotywkę, przyczepiamy wagonik i ruszamy w drogę!


Dowiemy się, jaką stolicę ma Polska, jaką mają Niemcy. Zapoznamy się z flagą Czech, zwiedzimy Wiedeń, dowiemy się, gdzie znajduje się Łuk Triumfalny i jakiego państwa stolicą jest Berno. Zobaczymy, jak wygląda flaga Hiszpanii, gdzie jeżdżą żółte tramwaje.Przywita nas pan konduktor, za oknem pociągu dostrzeżemy Pragę, Wiedeń, stadion Realu Madryt, byka, a nawet ocean! 

Idealny sposób na naukę poprzez zabawę. Nawet roczne dziecko z chęcią weźmie w swoje maleńkie łapki "Moje podróże". Ilustracje kolorowe, a ciuchcia to idealny pomysł na zachęcenie roczniaka do wspólnej wycieczki po Europie. Polecam. 


2 komentarze:

 1. Uwielbiam takie książeczki :D

  Zapraszam do mnie na gwiazdkową akcję blogerską :)
  http://testacja.blogspot.com/2014/11/ho-ho-ho-gwiazdka-blogerska-z-testacja.html
  PS> oczywiście obserwuję:)
  testacja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś czuję, że przypadłaby Kubusiowi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń