środa, 3 grudnia 2014

Siedem pytań do pisarza. Joanna Sykat

Dzisiaj premierę ma "Tylko przy mnie bądź", najnowsza propozycja literacka Joanny Sykat. Właśnie dlatego postanowiłam stworzyć Wam możliwość zadania autorce pytania. Każdy z Was może zadać jedno, takie, które najbardziej Was nurtuje.

Joanna Sykat ma na swoim koncie już trzy książki obyczajowe: "Wszystko dla ciebie", dzisiejszą premierę, "Tylko przy mnie bądź" i "Jesteś tylko mój".
Moje recenzje: http://asymaka.blogspot.com/2013/11/joanna-sykat-jestes-tylko-moj-recenzja.html
http://asymaka.blogspot.com/2014/11/jedenasty-patronat-medialny-joanna.htmlAutorka na FB: https://www.facebook.com/JoannaSykat?fref=ts
SIEDEM PYTAŃ DO PISARZA:
1. Zabawa zaczyna się dzisiaj,  3 grudnia i potrwa do 10 grudnia, do godziny 23:00.
2. Każdy z Was może zadać Autorce jedno pytanie, wystarczy zostawić je pod tym postem konkursowym, wraz z adresem e-mail.
3. Spośród wszystkich pytań wybranych zostanie SIEDEM, na które Autorka udzieli odpowiedzi na moim blogu. Jedno, najciekawsze pytanie zostanie nagrodzone egzemplarzem powieści. 

4. Nagrodę ufundowało wydawnictwo Replika i Autorka.

5. Możecie udostępniać informację o konkursie, polubić mój FP, dodać mój blog do obserwowanych, za wszystko to jak zawsze serdecznie Wam dziękuję. Zachęcam też do polubienia strony pisarki. 

16 komentarzy:

 1. uwielbiam Kraków i jego okolice, czy w Pani przypadku jest tak samo, czy raczej chciałaby Pani się przenieść w inne miejsce?
  wersja.Asia@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pani wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Pani talent literacki czy wręcz przeciwnie?

  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Pani Joanno:) Tytuły wszystkich trzech obyczajowych powieści, o których wspomniała Ania brzmią ciut egoistycznie. Czy ten ktoś, kto jest wyłącznie Pani, komu Pani chce wszystko ofiarować, kto ma być przy Pani cały czas to jakaś konkretna osoba czy czysta literacka fikcja ? Nie pytam ze wścibstwa. Jestem po prostu ciekawa czy łatwiej pisze się o/do wymyślonej osoby czy przybierającej realne kształty?:) Pozdrawiam autorkę moich ukochanych Macierzynek:) Aniu, i moją ulubiona blogerke również:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakie jest Pani motto, którym kieruje się w życiu?
  Pozdrawiam
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam
  Chciałam Panią zapytać czy od młodego wieku inspirowały właśnie takie gatunki książek. Jako,że jestem czytelnikiem nie tylko jednego gatunku uważam , że akuratnie ten gatunek nie należy do najłatwiejszych. Co pokierowało Panią , że wybrała właśnie ten gatunek. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. W "tylko przy mnie bądź" pisze Pani o pogoni za pieniędzmi, próbie godnej egzystencji, wyborze pomiędzy pracą a rodziną. Jest pani matką i w swoich książkach pisze sporo o macierzyństwie. Pani Joasiu, czy na co dzień trudno jest Pani wybierać pomiędzy pracą a rodziną, czy można to jakoś pogodzić?

  pozdrawiam serdecznie :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Jola Domagała4 grudnia 2014 13:04

  Czy wrażliwości na piękno przyrody, na małe cuda ukryte między wierszami, pomiędzy ludźmi czy choćby na smutnym cmentarzu, da się nauczyć, czy z tym trzeba się urodzić?

  dejotka@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy pisząc o życiu bohaterów, wertuje Pani kartki własnego ''pamiętnika w głowie'', to znaczy, czy pisząc o życiu innych, doszukuje się Pani własnych błędów i rozważa scenariusze biegu wydarzeń z własnej rzeczywistości?
  Ania_0970@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Co sprawia, że jest Pani szczęśliwa?

  sylwiam720@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 11. O czym Pani marzy?
  ewaudala77@op.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książkę już wygrałam w cyklu książka dnia :)

   Usuń
 12. Gdybym ja napisała książkę chyba wszyscy moim znajomi, nie mówiąc już o rodzinie, byliby w szoku. Trudno mi przewidzieć czy na wieść o chęci wydania książki wspieraliby mnie czy stukali się w głowę z niedowierzaniem. Z jakimi reakcjami Pani się spotkała? Czy jakieś słowa szczególnie utkwiły Pani w pamięci?

  Pozdrawiam :)
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Co s Świętach jest dla Pani najbardziej magiczne i wyjątkowe? Na co czeka Pani cały rok?

  annabachor@o2.pl

  OdpowiedzUsuń