poniedziałek, 8 grudnia 2014

Teczka z książeczkami dla dziewczynkiBardzo ciekawy pomysł dla małej dziewczynki. Piękna, różowa teczka z jakże interesującą zawartością!W środku znajdziemy kredki świecowe, malowankę wodną i zbiór zadań dla dziecka w wieku sześciu, siedmiu lub ośmiu lat.
Kredki są bardzo dobrej firmy Patio, którą znam i polecam, bo to naprawdę świetna marka. Teczka kartonowa, solidna, można ją wielokrotnie otwierać i zamykać, nosić. Dzięki ćwiczeniom nasze dziecko rozwinie umiejętności kojarzenia i myślenia, nauczy się liczyć i pisać, będzie bardziej spostrzegawcze i kreatywne, rozwinie się również manualnie i plastycznie. Zabawa z książeczką jest naprawdę potrzebna i jakże fascynująca dla naszego szkraba. Który maluch bowiem nie lubi malować, rysować, wycinać?


Malowanki wodne kupowałam już kilka lat temu dla mojej najstarszej latorośli. Uwielbiała maczać w wodzie pędzelek i bez użycia farbek tworzyć obrazki, kolorować je przy użyciu tylko i wyłącznie wody. Druk jest ekologiczny, bezpieczny dla naszego dziecka, co myślę, że wielu rodziców doceni. A rysunki naprawdę śliczne. Pod każdą ilustracją znajdziemy krótki tekst. Malowanka zachwyci nie tylko starsze, ale i mniejsze dziewczynki. Moja czteroletnia Zuza była zadowolona.
Jeżeli nie chcecie, by wszystko w Waszym domu było zachlapane farbami, to taka malowanka naprawdę będzie dla Was idealna. Rączki maluszka pozostaną czyste, a zabawa i tak będzie doskonała. 
Blok zadań skierowany jest do dziecka starszego niż moja Zuzia, dlatego w wykonywaniu poleceń pomagał jej i synek, i ja. Jeszcze wiele zagadnień przed nami, bo książeczka jest całkiem pokaźnych rozmiarów. Co w niej znajdziemy? 


Kolorowe ilustracje, atrakcyjne zadania, dziecko nie będzie się nudzić. Pierwsze z nich polega na połączeniu punktów od 1 do 49 tak, by pojawił się przed nami pojazd. Zuzia swój pokolorowała na fioletowo-pomarańczowo-żółto. 

Kolejne polecenie to dopasowanie małpki do jej cienia. Będzie też odkrywanie wzorów, przemieszczanie się po polach, mnóstwo kolorowania, szukania dni tygodnia w tabeli z literkami, wykonywanie działań, dobieranie w pary. Trzeba będzie także dorysować symetrycznie połówki liter, policzyć motylki, rozwiązać sudoku, powiedzieć, która jest godzina. Zbiór zadań imponujący. To wspaniały pomysł na naukę poprzez zabawę. Pamiętajmy jednak, by nie zmuszać naszego dziecka, ma to być dla niego przyjemność, a nie przykry obowiązek, bo wtedy szybko się zniechęci i znudzi. Bawmy się razem z nim! 
3 komentarze:

 1. Ciekawa, ale w wersji dla Chłopca bym raczej potrzebowała :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jest oczywiście i wersja dla chłopca :)))

   Usuń
 2. Fajna propozycja dla dzieciaków :) Moja córcia bez przezwy teraz siedzi i coś tworzy, długie wieczory tenu sprzyjają :)
  ela_durka@wp.pl

  OdpowiedzUsuń