środa, 10 grudnia 2014

Siedem pytań do pisarza. Ewa Bauer.

Ewa Bauer to autorka: "W nadziei na lepsze jutro", "Kruchości jutra" i "Kurhanka Maryli". We wszystkich tych książkach znajdziemy wiele emocji. Żadna z nich nie jest o sielankowym, dobrym, wyimaginowanym świecie, a o prawdziwym, często brutalnym i gorzkim, życiu. Każdą z tych trzech propozycji literackich pisarki czytałam i wszystkie trzy polecam gorąco.

Blog autorki: http://www.ewabauer.pl/

Moja recenzja "Kurhanka Maryli": http://asymaka.blogspot.com/2014/04/ewa-bauer-kurhanek-maryli-recenzja.html

Wywiad z pisarką: http://asymaka.blogspot.com/2014/05/wywiad-z-ewa-bauer-i-konkurs-kurhanek.html

Recenzja debiutanckiej powieści: http://asymaka.blogspot.com/2014/10/w-nadziei-na-lepsze-jutro-ewa-bauer.html

Możecie polubić FP autorki: https://www.facebook.com/ewabauerautor?ref=ts&fref=ts


SIEDEM PYTAŃ DO PISARZA:
1. Zabawa zaczyna się dzisiaj,  10 grudnia i potrwa do 17 grudnia, do godziny 23:00.
2. Każdy z Was może zadać Autorce jedno pytanie, wystarczy zostawić je pod tym postem konkursowym, wraz z adresem e-mail.
3. Spośród wszystkich pytań wybranych zostanie SIEDEM, na które Autorka udzieli odpowiedzi na moim blogu. Jedno, najciekawsze pytanie zostanie nagrodzone egzemplarzem powieści. 4. Nagrodę ufundowała Autorka.

5. Możecie udostępniać informację o konkursie, polubić mój FP, dodać mój blog do obserwowanych, za wszystko to jak zawsze serdecznie Wam dziękuję. Zachęcam też do polubienia stron pisarki. 

14 komentarzy:

 1. Witam serdecznie!
  Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pani wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Pani talent literacki czy wręcz przeciwnie?
  Pozdrawiam

  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzień dobry :) Co w procesie pisania sprawia pani największy problem? Gdy zasiada pani do pisania ma pani w głowie już obraz całej historii, czy raczej w trakcie pisania nasuwają się pomysły? Mail:majeczka241@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. czytałam, że planowała Pani zacząć pisać dopiero na emeryturze :) co sprawiło, że przyśpieszyła Pani ten proces?
  wersja.Asia@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. W swoich książkach porusza Pani trudne tematy, pisząc o życiu prawdziwym, brutalnym i gorzkim. Czy nie kusi Panią, aby napisać powieść w iście sielskim stylu, z dużą dawką humoru?

  pozdrawiam :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakie książki towarzyszyły pani w wieku kilku i kilkunastu lat?
  ewaudala77@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Jesteśmy tym, co czytamy... Jakie książki ukształtowały Pani warsztat pisarski i które dział (oprócz Małego Księcia :) ) odcisnęły się na Pani twórczości?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy lubi Pani Czekoladę?
  Marek
  marekudala@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy tak na co dzień ma Pani świadomość "kruchości jutra", czy stara się Pani o tym nie myśleć?

  sylwiam720@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 9. to ja chyba zadam moje ulubione pytanie: jakie było pierwsze napisane przez Panią zdanie i czy znalazło się w którejś z powieści? I jeszcze jedno jeśli można, skąd Pani czerpie historie które potem znajdują się w książkach?

  pozdrawiam serdecznie
  Marta
  martakurczyk@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. A ja tak w temacie świątecznym, na co czeka Pani cały rok, co dla Pani jest najbardziej wyjątkowe jest w okresie Bożego Narodzenia?
  (Dla mnie kapusta z grochem i grzybami, która Mama robi tylko RAZ do roku! :)) )

  annabachor@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Na Pani blogu można przeczytać: "Wierzę w ludzi oraz w to, że dobro czyni cuda.". Okres świąteczny ma to do siebie, że uaktywnia w nas chęć czynienia dobrych uczynków, a najwięksi pesymiści odkrywają w sobie nadzieję. Na jaki cud Pani czeka? Chodzi mi o coś realnego, ważnego dla Pani, nie np. o pokój na świecie :)

  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy próbował pozyskać kredyty z banków bez sukcesu? Pilnie potrzebują pieniędzy, aby wyjść z długów? Potrzebujesz pieniędzy na rozwój lub utworzenie własnej firmy? Uzyskać pożyczkę od jednego z wiodących brytyjskich firm pożyczkowych. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt poprzez e-mail: 24hourloanservice2011@gmail.com

  OdpowiedzUsuń