środa, 9 lipca 2014

Owocowy wyścig, Pirackie skarby, Rycerze i zamki recenzja gier planszowych


 
Mam jeszcze do zaprezentowania Wam trzy gry dla dzieci wydane przez EGMONT.
Jako pierwszą przedstawię Wam zatem tę, którą wzięłam z myślą o moim synku, który uwielbia oglądać filmy przygodowe o piratach. I tak, w skład gry wchodzi 5 znaczników graczy, 20 elementów mapy i 9 kafelków wyspy. Gra polega na tym, by zdobyć jak największą liczbę skarbów.
Instrukcja jak zawsze bardzo czytelna i zrozumiała, a gra prezentuje się kolorowo i bardzo ładnie. Poszczególne elementy są dobrze wykonane i całość, pomimo przystępnej ceny jest dopracowana.
Grać może od 2 do 5 osób w wieku powyżej 6 lat. Zabawa trwa około 15 minut, więc dzieci na pewno nie zdążą się znudzić czy zniecierpliwić.Dzięki moim amatorskim fotografiom możecie przekonać się sami, jak ciekawie wyglądają wszystkie elementy. Za sprawą kolorystyki i dopracowanym szczegółom gra naprawdę wygląda rewelacyjnie i przyciąga uwagę dzieci. Polecam.

 
 
Kolejna, czyli Rycerze i zamki, również została wzięta przeze mnie z myślą o moim siedmiolatku. Zawsze chętnie szukam sposobów na odciągnięcie go od komputera czy telewizora.
Tutaj również mamy około 15-minutową grę, dla dzieci w wieku powyżej 6 lat, ale grać mogą w nią maksymalnie cztery osoby. W skład gry wchodzą:

32 karty, po osiem dla każdego uczestnika zabawy, 8 kafelków i żeton miecza. Wygrywa ten, kto uzyska najwięcej punktów za zdobyte w czasie trwania gry zamki. Mamy tutaj karty armii, pasterzy i obóz-stos wykorzystanych kart. Miecz pomaga nam w zdobywaniu poszczególnych zamków. Żeton miecza na początku gry otrzymuje najmłodszy zawodnik, jednak w czasie zabawy przechodzi on do rąk osoby, która ma najmniej punktów.


Mamy do wyboru też dłuższy wariant gry. Wszystko zależy od chęci i czasu, jaki chcemy poświęcić na planszówkę, jeśli więcej, możemy bawić się i wypróbowywać różne pomysły autora, jeżeli nie mamy na to ochoty, ograniczamy się do etapu podstawowego, w którym mamy siedem rund.
Gra naprawdę ciekawie stworzona, mojemu synkowi przypadła do gustu. Polecam.

 
I ostatnia już gra, na którą skusiłam się z myślą o Zuzi. Bawić się w nią mogą co najwyżej cztery osoby, minimalnie musi być dwóch graczy. Zabawa trwa około dwudziestu minut, uczestnicy powinni mieć od 6 do 106 lat, ale jak wiecie, moja czterolatka gra z nami zawsze. Mamy tutaj do wykorzystania 4 znaczniki graczy, 4 dwustronne koszyki i 45 płytek z owocami. Wśród tych ostatnich znajduje się: 5 brzoskwiń, 5 śliwek, 10 gruszek i 10 malin, jak też 15 jabłuszek. Za cel obieramy sobie uzyskanie jak najwyższej liczby punktów, które to punkty otrzymujemy za zdobyte płytki z owocami.

Zasady gry, jak zawsze wyjaśnione są skrupulatnie w instrukcji. A ja jak zawsze podkreślam, że przystępna cena i rewelacyjna jakość wykonania planszówki, jak na tak niską cenę jest zadziwiająca.
Polecam wszystkie gry, o których dzisiaj wspomniałam. Autorzy ich to ludzie pomysłowi i warto docenić ich pracę, kupując swojemu dziecku choć jedną z tych gier. My uwielbiamy planszówki, bo wtedy spędzamy razem czas na dobrej zabawie.2 komentarze:

  1. Mój typ to "Rycerze i zamki" :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne gry, ale we wakacje ciężko będzie namówić maluchy na tę formę zabawy, gdyż wolą na dworze biegać :)

    OdpowiedzUsuń