wtorek, 8 lipca 2014

Pizza recenzja gry dla dzieci

 
 
Kolejna gra, którą przetestowałam wraz z moimi dziećmi. Bardzo przekonuje mnie do siebie jej przystępna cena i solidne wykonanie, co wcale nie zdarza się tak często. Zazwyczaj, jeśli gra jest tańsza, to rzutuje to na jej jakości. A tutaj wszystko jest w jak najlepszym porządku. Piękna kolorystyka, dbałość o detale, pudełeczko solidne, instrukcja zrozumiała. Gra przeznaczona jest dla graczy powyżej szóstego roku życia, ale jak wiecie, moja Zuza nie ma jeszcze czterech lat, a zawsze z nami gra, bo inaczej nie dałaby nam spokojnie się bawić. Czasem, gdy gry są trudniejsze, jedno z nas gra po prostu z nią. Tutaj takiej potrzeby nie było. Grać może od 2 do 5 osób. W skład gry wchodzi 12 pizz i 16 elementów, którymi możemy pizzę obłożyć.

I tak uczestnicy gry mogą spełniać swoje marzenia i tworzyć pizzę taką, jaką chcieliby zjeść. Stajemy się na czas zabawy kucharzami. Przygotowujemy przepyszne ciasto i wypełniamy je smakołykami, według naszych upodobań. Wygrywa ten, kto jako pierwszy skomponuje trzy pizze. Ważne, by zrobić to szybko, musimy też odznaczać się spostrzegawczością i mieć refleks.


Pizze tasujemy, układamy obrazkami do dołu. Ze stosu wybieramy trzy pizze i układamy je na środku stołu obrazkami do góry, tak, że widzimy pizze. Składniki również tasujemy i układamy je składnikami do dołu, tak, byśmy ich nie widzieli.
Oprócz tego imprezowego wariantu gry, mamy jeszcze inny do wyboru, w którym ćwiczymy pamięć. Celem zabawy jest w tym momencie znalezienie składników do swojej pizzy. Musimy zatem jak najwięcej zapamiętać, nie rozpraszać się niczym. Również, jak w poprzednim wypadku tasujemy pizze i układamy je na stole pizzami do dołu. Każdemu uczestnikowi gry rozdajemy po jednej pizzy, układamy je przed sobą, odsłonięte, widoczne.

Składniki tasujemy, układamy je na stole obrazkami do dołu. Grę jak zawsze rozpoczyna najmłodszy z graczy.
W instrukcji mamy też przykładowy przebieg gry, wszystko świetnie wytłumaczone, z ilustracjami, które na pewno dzieciom będą pomocne, by wszystko dobrze zrozumieć.

Polecam, gra się krótko, około dwudziestu minut, więc dziecko na pewno nie zdąży się znudzić, a jeśli zabawa naprawdę przypadnie mu do gustu, można przecież zagrać jeszcze raz albo spróbować innego wariantu gry. Moje dzieci w każdym bądź razie bawiły się świetnie.3 komentarze:

 1. Akurat dla tych dzieci, które mają problem ze skupieniem uwagi.

  PS Zapraszam do mego konkursu roczkowego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ileż ja się nagrałam z moją córką. Niestety "pizzy" wówczas nie było.My preferowałyśmy MEMORY.

  OdpowiedzUsuń
 3. Powoli zaczynam grać z Kubusiem w rózne gry, może za jakis czas ta? Bo teraz jest jeszcze za mały.

  OdpowiedzUsuń