sobota, 10 maja 2014

Kaftanik dla Dzieciątka. Legendy chrześcijańskie. Prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej, ale nie tylko. Recenzja.
Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam mój pomysł na prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Co roku wiele osób szuka najlepszego ich zdaniem podarunku dla dziecka komunijnego. Uważam, że nie laptopy, gry, rowery, tablety są w tym dniu najważniejsze i że rodzice powinni wpajać swoim dzieciom istotę tego, co zmieni się w ich życiu po przystąpieniu po raz pierwszy do Komunii Świętej. Przyjmą do serca Pana Jezusa, a nie otrzymają rewelacyjne, drogie, najmodniejsze gadżety. To jest istota tego dnia, nie zabawki, pieniądze, wyścig. Niestety dzieci uważają często inaczej, a ten ich rówieśnik, który ma rodzinę raczej biedną i nie dostanie zbyt wiele atrakcyjnych podarków, jest wyśmiewany i wyszydzany, pokazywany często palcami. Ale wracając do tematu...

Legendy chrześcijańskie są naprawdę najpiękniejszym prezentem, jaki możemy sprawić dziecku. Niekoniecznie musi być to dar z okazji Pierwszej Komunii Świętej, ponieważ można równie dobrze kupić książkę bez dodatku. Wygląda tak:
A co znajdziemy w środku? Ciekawe, mądre, pouczające historie napisane przystępnym i prostym językiem, idealnym dla dziecka. Nie ma tu skomplikowanych sformułowań, za to są doprawdy interesujące opowiastki, z których bije ciepło i sympatia do czytelników. Dodatkiem godnym uwagi są śliczne ilustracje, kolorowe i niesztampowe. Zobaczcie sami:
Tego typu książeczki przybliżają dzieciom świat chrześcijaństwa, dobra i miłości. Dowiadujemy się, że nawet jeśli zbłądzimy nie zostajemy przekreśleni na zawsze, możemy być kochani i sprawiedliwie oceniani. Warto mieć dobre, uczciwe serce, co udowadnia sześć legend zawartych w tej lekturze. Warto się z nimi zapoznać.
Bardzo ujmująca jest pierwsza z legend, o trzech monetach, które rokrocznie otrzymywał bogaty chłopiec od ukochanego dziadka. Wyobrażał sobie właśnie, co kupi sobie za złoto, gdy tuż obok niego pojawiła się śliczna, urocza dziewczyna. Okazała się być duchem Bożego Narodzenia, dzięki któremu nasz młodzieniec bez trudu znalazł osoby potrzebujące dużo bardziej od niego prezentu nie tylko gwiazdkowego. Wzruszająca i pouczająca opowieść, dająca do myślenia.
Druga z historii opowiada o tym, że Pana Jezusa możemy zobaczyć w każdym potrzebującym pomocy człowieku, jeżeli tylko mamy dobre serce. Trzecia, mówiąca o złodzieju, który dostał niezłą nauczkę za swoje niecne uczynki i myśli, wskazuje nam drogę, którą warto kroczyć. To ścieżka uczciwości, bo tylko ciężką pracą możemy dojść do czegoś w życiu. Nie tylko do bogactw, ale i do satysfakcji, że nigdy nie złamaliśmy prawa, nie dorobiliśmy się kosztem innych. Tytułowy Kaftanik dla Dzieciątka pokazuje nam, że miłość jest najważniejsza  i że w jej imię możemy naruszać ludzkie prawa, jeżeli nie łamiemy praw Boskich.
Książeczka wydana po prostu pięknie, starannie, dokładnie. Polecam zdecydowanie, po raz kolejny powtarzając, że taki prezent będzie wyjątkowym podarunkiem, danym z serca i z miłości.1 komentarz: