środa, 26 listopada 2014

Siedem pytań do pisarza. Karolina Wilczyńska.

W środowym cyklu Siedem pytań do pisarza tym razem Karolina Wilczyńska, autorka "Jeszcze raz, Nataszo", "Anielskiego kokonu" czy "Tej drugiej".

Zdjęcie pochodzi z oficjalnego FP autorki: https://www.facebook.com/WilczynskaK?fref=photo

Tutaj mój wywiad z pisarką: http://asymaka.blogspot.com/2013/09/wywiad-z-karolina-wilczynska-i-anielski.html
Tutaj recenzja "Jeszcze raz, Nataszo": http://asymaka.blogspot.com/2014/11/jeszcze-raz-nataszo-karolina-wilczynska.html


SIEDEM PYTAŃ DO PISARZA:
1. Zabawa zaczyna się dzisiaj,  26 listopada, i potrwa do 3 grudnia, do godziny 23:00.
2. Każdy z Was może zadać Autorce jedno pytanie, wystarczy zostawić je pod tym postem konkursowym, wraz z adresem e-mail.
3. Spośród wszystkich pytań wybranych zostanie SIEDEM, na które Autorka udzieli odpowiedzi na moim blogu. Jedno, najciekawsze pytanie zostanie nagrodzone egzemplarzem powieści "Jeszcze raz, Nataszo". 
4. Nagrodę ufundowało wydawnictwo Czwarta Strona i Autorka.

5. Możecie udostępniać informację o konkursie, polubić mój FP, dodać mój blog do obserwowanych, za wszystko to jak zawsze serdecznie Wam dziękuję. Zachęcam też do polubienia strony pisarki. 

29 komentarzy:

 1. Czy bohaterowie Pani książek mają swoje pierwowzory w rzeczywistości?
  ewaudala77@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. "Jeszcze raz, Nataszo" to, jak czytam w recenzji Ani, opowieść o kobiecie pełnej antagonizmów - silnej i zarazem słabej. Jaką kobietą jest autorka książki?
  Iwona067@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Natasza walczy z przeciwnościami losu, walczy o samą siebie, czy w jej postaci zawarła Pani jakieś swoje cechy, swoje przeżycia? Chodzi mi o to, czy też musiała Pani toczyć taką walkę tak jak Natasza jeszcze raz?
  wersja.Asia@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. kurcze nie dopisałam adresu e-mail: katarzynabartz@gmail.com :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie na blogu akurat znajduje się wywiad z pisarką ;)

  http://pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Czego spróbować chciałaby jeszcze raz, Pani Karolino?

  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pani wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Pani talent literacki czy wręcz przeciwnie?
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Gdyby udało się pani przenieść do swojej książki i wcielić się w bohatera to kto by nim był i dlaczego?

  e-mail: majeczka241@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. to ja też wezmę udział, a co po raz pierwszy ;)

  Jakie było pierwsze zdanie napisane przez Panią i czy znalazło się w którejś z Pani powieści?

  email: martakurczyk@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Miała Pani swój udział w książkach o tematyce lekko mówiąc mrocznej. Natomiast Jeszcze raz, Nataszo jest książką obyczajową. Są to dwa odrębne gatunki literackie. Może teraz przyszedł czas na coś z fantastyki? :-) Pozdrawiam

  karolina_23-1985@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy pisząc książkę, ma Pani w głowie ułożoną historię, czy posiłkuje się Pani jakimiś wydarzeniami z życia, które inspirują do nadbudowywania kolejnych warstw fabuły? Pozdrawiam, maginst@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Kogo widziałaby Pani jako reżysera filmu na podstawie swojej najnowszej powieści, kto grałby główne role i czy w ogóle chciałaby pani, żeby taki film powstał, czy jest to "materiał" na scenariusz?
  karolalis@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy ma pani swój ulubiony kącik do pisania?
  marekudala@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Jakim była Pani dzieckiem? Układnym i ułóżonym czy może niesfornym i szalonym, o niebanalnych pomysłach?
  Jakie wydarzenie z dzieciństwa utkwiło Pani najbardziej w pamięci?

  sylwiam720@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Czy wierze pani, że można zacząć życie zupełnie od nowa? Odgradzając przeszłość gruba kreską i do niej nie wracając?

  annabachor@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Jola Domagała2 grudnia 2014 12:16

  Dawno temu przeczytałam książkę Marty Fox pt. "Kobieta zaklęta w kamień". Autorka dzieli się z czytelnikiem pewną niepokojącą teorią, że czasem zło, jakaś życiowa trauma uaktywnia w człowieku proces autodestrukcji. Coś w rodzaju śmiertelnej rezygnacji, totalnego poddania się. Z tego co się orientuję "Jeszcze raz Nataszo" jest odwrotnością wspomnianego podejścia. To opowieść o tym, jak się nie poddać i uaktywnić w sobie nieposkromioną wolę życia i walki o siebie. Wydaje mi się, że to wielka sztuka. Czy Natasza jest w stanie zainspirować do walki o siebie dzisiejsze zagonione, zmęczone kobiety?

  dejotka@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. Głównymi bohaterkami Pani książek są kobiety - zwykle silne, pewne siebie, zdeterminowane osiągnąć wyznaczony cel. Właśnie jestem po lekturze powieści "Ta druga" i wciąż targają mną emocje Jestem całkowicie zaskoczona, w ogóle myślałam, że będzie to historia zdradzonej kobiety ;) Książka ta została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Literackim Świat Kobiety. Najnowsza Pani powieść zbiera doskonałe recenzje. Który moment w swojej pisarskiej karierze uważa Pani za przełomowy? Kiedy poczuła się Pani doceniona?
  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. Życie jest najcenniejszym darem, który otrzymaliśmy zupełnie za darmo. Dlatego uważam, że trzeba o niego dbać i nigdy się nie poddawać, choć los wielokrotnie będzie nam rzucał kłody pod nogi. Czy Pani usłyszał kiedyś: "Jeszcze raz, Karolino", pokazał Pani swą kobiecą siłę?

  Pozdrawiam serdecznie :)
  Kasia
  obliczarozy@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. Podobno pisarze przywiązują się do postaci stworzonych przez siebie, jak było w Pani przypadku czy był jakiś bohater, który szczególnie zawładnął Pani sercem i długo nie mogła się Pani z nim rozstać ? Pozdrawiam :) pyzikenator@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Czym jest dla Pani wywiad?
  Koniecznym zabiegiem marketingowym, zachętą do lektury, przyjemnością, rodzajem inwigilacji, sposobem na kontakt z czytelnikiem, monotonnym powtarzaniem odpowiedzi na wielokrotnie zadawane pytania...?

  OdpowiedzUsuń
 21. Witam,
  Czy łatwo jest Pani pisać o różnorodnych uczuciach, sytuacjach i zachowaniach ludzkich, szczególnie tych bardziej osobistych i złożonych, mając świadomość, że ktoś je przeczyta czyli czy kreowanie postaci i ich charakterów wymaga jakiegoś szczególniejszego przygotowania?

  Pozdrawiam serdecznie :)
  joasmol@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Jak tu zadać tylko jedno pytanie, gdy w głowie ich całe mnóstwo...
  Kiedy i w jakich okolicznościach ujawniła się u Pani pasja pisania, talent literacki?
  Pozdrawiam :) elunia6791@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 23. Podobno jako harcerka wydeptała pani wiele ścieżek w Górach Świętokrzyskich. Chciałam zapytać w sumie o dwie sprawy, a mianowicie, czy w swoich wędrówkach zahaczyła pani o ziemię konecką oraz czy Świętokrzyskie znalazło (albo znajdzie) swoje odzwierciedlenie w pani twórczości ( szczerze przyznam, że jeszcze nic z niej nie czytałam)?

  OdpowiedzUsuń
 24. Dobry wieczór. Media podają informację, że jest pani autorką czterech książek. Performensu, Tej drugiej, Anielskiego kokonu i najnowszej - Nataszy. Natomiast ja wygrzebałam w sieci jeszcze jedną, pt Niezniszczalni. Czy ja o czymś nie wiem? Pozdrawiam Rudbekia Żółta (mesreflections@op.pl}

  OdpowiedzUsuń
 25. O przepraszam. Mnie zależy bardziej na info, niż na konkursie. ksiażkę sobie kupię, tak jak pozostałe. Miałabym tylko prośbę o przekazania pytania, może autorka zechce mi odpowiedzieć - bez nagrody oczywiście - Rudbekia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja odpowiem za pisarkę, Niezniszczalni to książka innej autorki, o takim samym nazwisku po prostu, czytałam ją zresztą i recenzowałam

   Usuń