środa, 5 listopada 2014

Siedem pytań do pisarza... Krystyna Mirek

Krystyna Mirek ma na swoim koncie już kilka powieści. Ostatnia, siódma, ma swoją premierą właśnie dzisiaj. Z tej okazji chciałabym zaprosić Was do zabawy. Zasady są proste, wystarczy zadać autorce ciekawe pytanie w komentarzu pod tym postem.
Gdybyście chcieli zerknąć na blog pisarki, zapraszam: http://krystynamirek.blogspot.com/.

Tutaj moja recenzja poprzedniej powieści: http://asymaka.blogspot.com/2014/06/szczescie-all-inclusive-krystyna-mirek.html
I jeszcze poprzedniej: http://asymaka.blogspot.com/2014/02/krystyna-mirek-miosc-z-jasnego-nieba.html
Moja rozmowa z Krystyną Mirek: http://asymaka.blogspot.com/2014/02/wywiad-z-krystyna-mirek-i-konkurs-do.html

Pisarkę miałam przyjemność poznać na Targach Książki w Krakowie, wcześniej znałyśmy się jedynie "wirtualnie". To jedna z najsympatyczniejszych i najcieplejszych autorek, jakie znam.

Fotografia dzięki uprzejmości Daniela. Na zdjęciu Krysia, Kasia D. i ja. 


SIEDEM PYTAŃ DO PISARZA:
1. Zabawa zaczyna się dzisiaj,  5 listopada, i potrwa do 12 listopada, do godziny 23:00.
2. Każdy z Was może zadać Autorce jedno pytanie, wystarczy zostawić je pod tym postem konkursowym, wraz z adresem e-mail.
3. Spośród wszystkich pytań wybranych zostanie SIEDEM, na które Autorka udzieli odpowiedzi na moim blogu. Jedno, najciekawsze pytanie zostanie nagrodzone egzemplarzem powieści "Podarunek".


4. Nagrodę ufundowało wydawnictwo Filia i Autorka.

5. Możecie udostępniać informację o konkursie, polubić mój FP, dodać mój blog do obserwowanych, za wszystko to jak zawsze serdecznie Wam dziękuję. 

24 komentarze:

 1. Jest Pani niezwykle ciepłą osobą. Ciepło to emanuje ze zdjęć :). W swoich książkach pisze Pani po prostu o życiu zwykłych- niezwykłych śmiertelników. Skąd pomysły na bohaterów? I czy zdarzyło się tak,że w trakcie pisania, pod wpływem jakichś wydarzeń, zmieniła Pani ich los?

  sylwiam720@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Marta - bohaterka "Podarunku" w pewną magiczną noc wypowiada głośno swoje pragnienie i śle je w stronę nieba... Los podjął wyzwanie i jej odpowiedział. Pani Krysiu, a czy Pani też ma takie swoje pragnienie, które chętnie by wysłała w stronę nieba?

  pozdrawiam serdecznie :)
  iza.81@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Pragnienia spełniają się zawsze,gdy tego mocno chcemy i to w najmniej oczekiwanym momencie. Czy w Pani życiu zdarzyło się pragnąć tak mocno czegoś, co dopiero po wielu latach się spełniło i tego by Pani już nie chciała?

  Pozdrawiam :)
  dana1403@interia.pl


  OdpowiedzUsuń
 4. A ja wrócę do poprzedniej książki "All inclusive" skąd pomysł żeby toczącą się akcję umieścić na greckiej wyspie? Czy jest związana z tym jakaś historia?
  wersja.Asia@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Czy warto walczyć o swoje marzenia? Czy czasami warto odpuścić tylko po to, aby kogoś nie skrzywdzić? Czy iść za słowami, że "życie jest tylko jedno" i dojść do niektórych rzeczy po trupach?
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy łatwo pisze sie o miłości? Czy ubarwia Pani swoje opowieści w uczucia intensywniejsze niż te przeżywane w rzeczywistości? Czy rzeczywiście przeżywa sie aż takie emocje związane z tym najwiekszym/najpiekniejszym z uczuc?
  zabulec6@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja odniosę się do książki(mojej ulubionej) "Szczęście all inclusive". Dlaczego zakończenie jest tak strasznie ściśnięte na dosłownie paru kartkach :(? Czemu Pani zdecydowała się na takie posunięcie po na prawdę fantastycznych, ciekawych i bogatych opisach wszystkiego co działo się w książce oprócz samego finału. (nie wiem może to tylko moje odczucie niedosytu)
  kasiakucik6@interia.eu

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy pisząc książkę, wczuwa się Pani w główną bohaterkę?
  18ziembicka@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy pisząc zdarza się, że wplata Pani w życie bohaterów takie wydarzenia, które były albo są Pani marzeniami spełnionymi już albo tymi jeszcze nie spełnionymi? Chodzi mi o to czy zdarza się, że Pani bohaterowie przeżywają daną sytuacje tak jakby przeżyłaby Pani daną sytuacje, na wzór Pani odczuć, przeżyć, dociekań?

  pozdrawiam, Iza.
  izabela.burylo@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 11. Skoro "Podarunek" to:
  Jaki najdziwniejszy prezent Pani podarowano i na odwrót (Pani- komuś coś dziwnego dała)? :)
  antoniak24@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam pytania z całkiem innej beczki niż moje przedmówczynie : Zakładając, że Niebo istnieje, co chciałaby Pani usłyszeć od Boga u bram Raju?
  Pozdrawiam - monweg
  monweg@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Zawsze się zastanawiałam jak to jest napisać książkę, czy są to chaotyczne myśli przelewane na papier w przypływach weny, czy pisanie według ustalonego grafiku. Jak wygląda praca pisarza od tej właśnie strony, czyli od początku, od samego powstania pomysłu?
  zosiasamosia.k@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy po zakończeniu książki wraca Pani do jej bohaterów?
  ewaudala77@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Pani Krysiu,ja odbiegnę nieco od powyższych pytań.Chciałabym poznać Pani opinię o patriotyzmie w naszym społeczeństwie oraz odpowiedź na pytanie,czy ma Pani jakiś złoty środek na zaszczepienie
  postaw patriotycznych wśród młodych ludzi?Czy jako pisarka myślała Pani nad tym problemem? Pozdrawiam :)
  kotun3@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Podarunek – tytuł a na pewno temat przewodni książek kilku znaczących autorów, takich jak Richard Paul Evans, Danielle Steel czy Cecelia Ahern. Podarunek to coś wyjątkowego, niezwykłego coś szczerze ofiarowanego innej osobie, coś co – jak Pani książki – kojarzy się raczej ciepło i pozytywnie.
  Jeśli mogłaby Pani podzielić się z czytelnikami swoim osobistym życiowym podarunkiem (otrzymanym bądź tym ofiarowanym) to cóż to by było takiego?
  i.wolinska@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Wspominając dzieciństwo nasuwa mi się obraz moich dziadków, którzy siedzą przed kominkiem: dziadek pali fajkę, w całym domu unosi się zapach wanilii, a babcia robi na drutach ciepły sweter dla kolejnego wnuka. W kominku pali się ogień, w domu jest ciepło i przyjemnie, a dziadek zaczyna gawędzić o czasach wojennych (mój dziadek przeżył I i II wojną światową). Czasem babcia coś dopowie i tak za każdym razem moja wiedza o tych czasach się pogłębia. Na lekcjach historii w szkole bardzo często wykorzystywałam te wiadomości, co bardzo podobało się moim nauczycielom. Oczywiście również dużo czytam książek o tematyce historycznej, wojennej. Czy i Pani czerpie/czerpała też wiadomości od dziadków, a potem wykorzystuje w swoich powieściach? Czy może dzięki rozmowom z dziadkami czy też innymi członkami rodziny naszły Panią konkretne pomysły do wykorzystania w swoich książkach?
  Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, izka3@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. Lubimy grać i oczywiście wygrywać. Popularną grą w Polsce jest toto-lotek. Dziś wygrywa Pani horrendalną sumę pieniędzy. I co wtedy? Zakłada Pani swoje wydawnictwo? Może kupi Pani bezludną wyspę i w spokoju będzie tam Pani tworzyła kolejne dzieła? A może zbuduje Pani super nowoczesny szpital i ludzie będą tam leczenie bez kolejek i bezpłatnie? Co zrobi Pani z tą ogromną sumą pieniędzy?
  teresakacza@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 19. Ostatnio zauważam tendencję opisywania w książkach rozwodów – mnożą się się na potęgę w imię romantycznej, prawdziwej miłości – nie czytałam jeszcze książek Pani Mirek (zamierzam spróbować!) – stąd moje pytanie: jaki jest Pani stosunek do wyidealizowanej, romantycznej miłości – czy taka zdarza się w małżeństwach, czy atrakcyjniejsza (z punktu widzenia czytelniczki) jest ta "zakazana"?

  OdpowiedzUsuń
 20. Podarunek może nieść ze sobą dużo pozytywnych emocji i przeżyć, jednak czasami dostajemy od życia coś czego sie nie spodziewaliśmy lub nie chcieliśmy, czy miała Pani w swoim życiu takie sytuacjie ?
  atocheca@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. szkoda, że dodając komentarz nie czyta się postu, zasady są jasne i proste

   Usuń
 21. Cześć,

  Nadchodzi Affordable kredytu, która zmieni twoje życie na zawsze, jestem Pani Tamara Tita certyfikowanym pożyczki pożyczkodawcy, ofiaruję pożyczki do indywidualnego i publicznego sektora, które są w potrzebie pomocy finansowej w niskim oprocentowaniem 2%. Bad dopuszczalne kredytowego, warunki są bardzo proste i considerate.You nigdy nie będziesz żałować niczego w tej transakcji pożyczki, bo sprawi, że uśmiech.

  I pani Tamara Tita, będzie świadczyć najlepszy z moich usług do wszystkich uzasadnionych borrowers.You nigdy nie będzie rozczarowany przeze mnie w tej transakcji, ponieważ nie urodziło się loser.Any zainteresowani klienci powinni jak najszybciej skontaktuj się ze mną poprzez e-mail (tamaratita.loans2015@gmail.com) w celu uzyskania przychodów.

  Nasze usługi obejmują:

  * Personal Loans
  * pożyczek konsolidacji zadłużenia
  * Business Loans
  * Edukacja pożyczki
  * Hipoteka
  * Bezpieczna Pożyczka
  * Niezabezpieczonej pożyczki
  *Kredyty hipoteczne
  * Payday Loans off
  *Pożyczki studenckie
  * kredyty komercyjne
  * Kredyty samochodowe
  * Inwestycje Pożyczki
  * Pożyczki Rozwoju
  * Pozyskiwanie kredytów
  * Budowa Pożyczki

  Proszę wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy i wrócić w razie zainteresowania i będziesz zadowolony wiedząc, pożyczki pożyczkodawcy, jak pani Tamara Tita.

  DANE kredytobiorcy

  1) imiona i nazwiska:
  2) Państwo:
  3) adres:
  4) Stan:
  5) Płeć:
  6) Stan cywilny:
  7) Miejsce pracy:
  8) Numer telefonu:
  9) Miesięczny dochód:
  10) Next of Kin:
  11) Kwota kredytu potrzebne:
  12) Kredyt Czas trwania:
  13) Cel pożyczki:
  14) Określona data trzeba kredytu:

  Jak najszybciej wypełnić formularz powyżej, wyślę Ci moje warunkach pożyczki jak najszybciej, abyśmy aby kontynuować.

  będzie doczekać, aby usłyszeć od ciebie, tak aby kontynuować. Z pozdrowieniami,

  E-mail: tamaratita.loans2015@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Czy próbował pozyskać kredyty z banków bez sukcesu? Pilnie potrzebują pieniędzy, aby wyjść z długów? Potrzebujesz pieniędzy na rozwój lub utworzenie własnej firmy? Uzyskać pożyczkę od jednego z wiodących brytyjskich firm pożyczkowych. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt poprzez e-mail: larryfox2016@gmail.com

  OdpowiedzUsuń